Menu
MŠ Lužice, okres Olomouc
příspěvková organizace

Mateřská škola Lužice, okres Olomouc
příspěvková organizace

Mateřská škola Lužice, p.o.
Lužice 71
785 01 Šternberk

Vítejte na stránkách naší mateřské školy

Mateřská škola je umístěna na okraji obce Lužice, vzdálené 3 km od města Šternberk v jednopatrové budově bývalé základní školy.

Výuková zahrada MŠ Lužice

Výuková zahrada MŠ Lužice

Výuková zahrada MŠ Lužice

V rámci projektu "Výuková zahrada MŠ Lužice" došlo v naší mateřské škole k revitalizaci zahrady za účelem vytvoření zahrady pro trávení volného času dětí mateřské školy, výuce zahradnických prací a pozorování přírodních dějů. Realizace projektu umožní dětem se seznámit s přírodními procesy a živočichy zážitkovou formou a rovněž napomůže budování jejich kladného vztahu k životnímu prostředí. Děti si osvojí nové vědomosti a dovednosti z oblasti živé i neživé přírody, prohloubí svůj pozitivní vztah k okolnímu prostředí a k ochraně živočichů a rostlin žijících v jejich těsné blízkosti. V neposlední řadě probudí v dětech zodpovědnost za vlastní chování vůči přírodě, ekologické a ekonomické šetření přírodními zdroji a udržitelný rozvoj.

Díky dotaci ze Státního fondu životního prostředí byly pořízeny nejrůznější prvky, jako např. mlhoviště, školní tabule do zahrady, vyvýšené záhony, lavičky, přístřešek z přírodního materiálu a řada jiných. V rámci vybudování přírodní zahrady byly rovněž vysázeny nové keře, stromy a rostliny. Projekt apeluje na ekologické a ekonomické šetření s přírodními zdroji, recyklaci a udržitelný rozvoj. Všechny prvky přírodní zahrady jsou plně využívány jak dětmi, tak pedagogy, ke hrám a vzdělávání při pobytu venku.

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

https://www.mzp.cz/

https://www.sfzp.cz/

Datum vložení: 17. 6. 2021 0:00
Datum poslední aktualizace: 17. 6. 2021 15:40

Pro rodiče

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Červenec a srpen jsou nejteplejšími měsíci v roce.

Pranostika na akt. den

Když prší o Apolináři, dlouho se z lesů paří.

Svátek

Svátek má Libor

Zítra má svátek Kristýna